A Te otthonod a Mi sikerünk!

Miért jó itt lakni? - Solymár

Solymár Budapest határában, a II/A kerület közvetlen szomszédságában található. Tízezren laknak itt, így Solymár a legnépesebb nagyközség az országban. Hagyományosan sváb település, és a solymáriak büszkék felmenőikre, hagyományaikra. Német nemzetiségi önkormányzat is működik itt, és a sváb kultúra ma is fontos szerepet játszik a település életében.

Solymáron az utóbbi évek kereslete miatt kissé csökkent az eladó ingatlanok száma. Főleg családi házakat találhatunk az ingatlankínálatban, régi és új építésűt egyaránt, de építési telkek is elérhetők a településen. Solymár dimbes-dombos utcáira jellemző a szép kilátás és a csendes környezet. Sok bevásárlási lehetőség és szolgáltató található helyben, ha nem szeretnénk a városba menni a heti vásárlás miatt. Solymáron 5 óvoda, 2 általános iskola és 1 középiskola is várja a nebulókat, és német nemzetiségi oktatás is folyik az intézményekben.

Ez a népszerű település az utóbbi időben egyre több kiköltözőt vonz, és a lakók számával párhuzamosan infrastruktúrája, intézményei, üzletei is fejlődésnek indultak. Solymár remek lehetőséget nyújt, ha környezetváltozásra vágyunk, és már nem kedveljük a városi nyüzsgést, de a munkahely és az iskola miatt Budapest közelében maradnánk. Budapest nem csak autóval, hanem vasúton is jól megközelíthető: a sűrűn közlekedő esztergomi vasútvonalon csupán 25 perc a Nyugati pályaudvar, a szépen felújított állomás mellett pedig P+R parkoló is található. Solymárt Budapestről napközben sűrűn közlekedő autóbusszal is elérhetjük a Hűvösvölgy állomásról.

Solymáron tánccsoportok, kórusok, színtársulatok is színesítik a kulturális életet eseményeikkel, fellépéseikkel. Sok érdeklődő vesz részt a hagyományőrző solymári búcsún, de a programok között szerepel gospel fesztivál, majális, traktortalálkozó és adventi ünnepség is. Kedvelt kirándulóhely gyerekekkel a Szarkavár, egy apró középkori vár, és megcsodálhatjuk a Rózsika-forrást és vízesést is a közeli erdőben.

Solymár már a bronzkor óta lakott terület. A település onnan kapta a nevét, hogy itt éltek a középkorban a királyi solymászok, akik a vadászatokon vettek részt madaraikkal. Később a török hódoltság alatt elnéptelenedett, és ezután költöztek ide nagy számban svábok, akik felvirágoztatták a települést – gondosan ápolt házaik, népviseletük, ételeik ma is részei a solymári kultúrának.

A következő cikkünkben Szentendrét fogjuk bemutatni.